V PRZEGLĄD STOŁÓW WIELKANOCNYCH ORAZ I KIERMASZ WIELKANOCNY

V GMINNY PRZEGLĄD  NAJPIĘKNIEJSZYCH  STOŁÓW WIELKANOCNYCH

połączony z KIERMASZEM WIELKANOCNYM

19 marca 2016r. O godz. 14.00 na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury "Jemioła" po raz piąty mieszkańcy Gminy Ślemień zgromadzili, aby kultywować tradycje wielkanocne.

W tym roku odbył się pierwszy Kiermasz Wielkanocny, na którym swoją twórczość i talent mogli prezentować lokalni twórcy, a odwiedzający kiermasz zakupić piękne dekoracje i ozdoby świąteczne. W tegorocznym przeglądzie stołów wielkanocnych udział wzięło 8 grup -Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koconiu, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Lasie, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ślemieniu, Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Stowarzyszenie Związek Emerytów i Rencistów Gminy Ślemień, Przedszkole Publicznego w Ślemieniu, Szkoła Podstawowa w Ślemieniu oraz Gimnazjum w Ślemieniu.

Po przywitaniu zaproszonych gości Pan Jarosław Krzak -Wójta Gminy Ślemień, pogratulował wszystkim uczestnikom pasji i zaangażowania w przygotowanie stołów wielkanocnych oraz złożył wszystkim życzenia wielkanocne. Po przemówieniach  Ks. dr Andrzej Targosz pobłogosławił i poświęcił przygotowane przez uczestników potrawy. Każdy z uczestników przeglądu dokonał prezentacji przygotowanych stołów. Po prezentacji nastąpiła degustacja świątecznych potraw.  Dekoracje stołów były piękne, zaś potrawy wzbudzały zachwyt wśród gości. Na zakończenie Pan Jarosław Krzak ­- Wójt Gminy Ślemień wręczył wszystkim uczestnikom upominki. Wśród przybyłych gości byli m.in. Radni Powiatu Żywieckiego: Pani Monika Harężlak, Pan Zbigniew Gąsiorek, Pan Maciej Pokusa, Przewodnczący Rady Gminy Ślemień Pan Jarosław Jurczak oraz Radni Gminy Ślemień: Pani Aniela Bąk, Pani Danuta Micor, Pani Anna Kurelus, Pan Piotr Czernecki, Sołtys Sołectwa Ślemień – Pani Lucyna Wiewióra, Ks. Dr Marian Kapuściak, Dyrektor Z.S. w Ślemieniu Pani Edyta Gołek oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego w Ślemieniu – Pani Krystyna Szczelina wraz z Gronem pedagogicznym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud i zaangażowanie wniesione w przygotowanie tradycyjnych wielkanocnych stołów oraz zorganizowanie Kiermaszu. Serdeczne podziękowania składamy Paniom z KGW Las, Kocoń, Ślemień oraz Stowarzyszeniu ZEiR,  Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu, dzieciom i młodzieży za udział w przeglądzie oraz Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom dzieci z Zespołu Szkół w Ślemieniu i Przedszkola Publicznego w Ślemieniu za pracę włożoną w przygotowanie swoich wychowanków. Podziekowania dla Pana Mariana Kantyki, który przygotował oprawę muzyczną oraz nagłośnienie uroczystości.