I Gminny Dzień Poezji

Za nami pierwszy Gminny Dzień Poezji, w ramach którego został zorganizowany Konkurs Recytatorski, skierowany do uczniów Zespołu Szkół w Ślemieniu. W pierwszy dzień wiosny, w sali widowiskowej GOK „Jemioła” uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum zmierzyli się z tremą, prezentując piękne wiersze nawiązujące do natury i przyrody. W trakcie konkursu wystąpiło aż dwudziestu uczestników, prezentując swoje talenty przed widownią, na której zasiadli m.in. Wójt Gminy Ślemień Jarosław Krzak, dyrektor Zespołu Szkół Edyta Gołek, z-ca dyrektora Zespołu Szkół Monika Harężlak, z-ca dyrektora GOK „Jemioła” Zuzanna Micor, Radna Gminy Ślemień Dorota Czyrnal, a także grono pedagogiczne Zespołu Szkół oraz rodzice. Podczas konkursu recytowano m.in. wiersze patrona naszej szkoły Jana Twardowskiego, założyciela GOK „Jemioła” Feliksa Kantyki, a także Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej czy Adama Asnyka, z kolei uczennica klasy VI A Zuzanna Wiwatowska zaprezentowała piękny wiersz lokalnej autorki pt „Lipcowe południe pod groniami w ślemieńskim lesie”.
Jury w składzie: Ewa Kastelik - przewodnicząca, Klaudia Staława oraz Anna Zyzańska-Pietraszko stanęło przed trudnym wyborem, bowiem wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory na bardzo wysokim poziomie, po burzliwych naradach Pani Edyta Gołek - dyrektor ZS w Ślemieniu odczytała wyniki konkursu. W kategorii IV-V klas szkoły podstawowej I miejsce zajął Miłosz Piotrowski - uczeń klasy IV B, który recytował wiersz pt „Biedronka”, II miejsce przyznano Aleksandrze Czyrnal - uczennicy klasy IV Filii w Lasie, która zaprezentowała wiersz „Ranek w lesie”, a miejsce III zajęła Patrycja Smykal - uczennica klast IV B, recytując wiersz „Deszcz majowy”. W kategorii VI klasy szkoły podstawowej oraz I-III klas gimnazjum przyznano I miejsce uczennicy klasy III A - Klaudii Szwed, która pokazała na scenie swój niesamowity talent, recytując wiersz pt „...Szarotki”, II miejsce otrzymała Natalia Romańska - uczennica klasy III B, prezentując utwór „Milczenie roślin”, III miejsce zostało przyznane Zuzannie Wiwatowskiej, która recytowała wiersz „Lipcowe południe pod groniami w ślemieńskim lesie”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku, które mogą wykorzystać na zakup książek, filmów, płyt etc. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Ślemień Jarosława Krzak, Radnych Gminy Ślemień oraz Zuzannę Micor- z-cę dyrektora GOK „Jemioła” w Ślemieniu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne występy, sponsorom za wspaniałe nagrody, a Paniom z Zespołu Szkół - Ewie Kastelik i Klaudii Satławie oraz Annie Zyzańskiej-Pietraszko- dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej za zaangażowanie i pomoc w organizacji.