Gmina Ślemień na Dniach Powiatu Żywieckiego 8 sierpień 2015r.

W dniu 8 sierpnia 2015r. (sobota) Gmina Ślemień uczestniczyła w Dniach Powiatu Żywieckiego, które odbywały na błoniach Amfiteatru Pod Grojcem w Żywcu. W ramach tej cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy, miało miejsce uroczyste nadanie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”, Przegląd Potraw Regionalnych pn. „Próbowacka Jodła Beskidzkiego” oraz Święto Miodu, w ramach, którego odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu na Pasiekę Roku 2015.
W Przeglądzie Potraw Regionalnych pn. „Próbowacka Jodła Beskidzkiego” wzięło udział 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu żywieckiego. Jury oceniało potrawy pod względem zgodności z tradycją kulinarną regionu, walorów smakowych oraz możliwości zastosowania ich we współczesnym jadłospisie. Jury stwierdziło wysoki poziom przygotowanych potraw w szczególności pod względem żywienia turysty. W przeglądzie Gminę reprezentowały Panie z KGW Ślemień, które jak zwykle udowodniły swoją pasję i talent kulinarny oraz zachwyciły jurorów, zdobywając I miejsce – w kategorii zupy: za Zupę szczawiową. Paniom z KGW Ślemień bardzo dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie potraw na konkurs oraz serdecznie gratulujemy wygranej.

Gmina Ślemień zaprezentowała też na Dniach Powiatu Żywieckiego stoiska z wyrobami regionalnymi. Nasze Stoiska odwiedziła Pani Małgorzata Pępek – Poseł na SEJM RP oraz Pan Maciej Pokusa – Radny Powiatu Żywieckiego. Stoiska przygotowało Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Gminy Ślemień. Swoją twórczość zaprezentowała m.i.n Pani Krystyna Hyrlik – bibułkarstwo, dequpage , Pani Małgorzata Byczek – ikony, Pan Grzegorza Gach- rzeźby, Pan Stanisław Ormaniec – malarstwo. Nasze stoiska artystyczne wzbudzały wielkie zainteresowanie wśród przybyłych na Dni Powiatu Żywieckiego.