DZIEŃ KOBIET W GOK-U

DZIEŃ KOBIET W GMINNYM OŚRODKU KULTURY „JEMIOŁA”.

8 marca 2016r. o godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury „Jemioła” miała miejsce uroczystość z Okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Ślemień Pana Jarosława Krzaka - panie licznie przybyły, aby uczcić swoje święto.

Część artystyczną rozpoczęła Gabrysia Kachel z Przedszkola w Lasie. Zaśpiewała piosenkę „to nie ja byłam Ewą”. Dzieci z Przedszkola w Lasie wykonały piękny taniec japoński w nietypowej odsłonie utworu „Hijo Dela Luna” - artystki Loona. Występ Przedszkolaków z Lasu został przygotowany pod kierownictwem Pani Doroty Syktus. Następne na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Publicznego w Ślemieniu. Maluszki, zaprezentowały na scenie inscenizację ruchową do kołysanki Brahmsa oraz inscenizację pt. „8 marca”. Dzieci przygotowywała do występu Pani Maria Żurek. Przedszkolaki ze Ślemienia zaprezentowały także na scenie wiazankę tańców góralskich. Występ taneczny przygotowała Pani Anny Gowin. „Ślemieńskie Perełki” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury „Jemioła” zaśpiewały piosenki: „O mnie się nie martw”, „Kamień z napisem love” oraz „7 czerwonych róż”. Publiczność zachwyciła swoim występem Kinga Kachel - uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Ślemieniu, która zaśpiewała utwór: „Czy ten Pan i Pani”oraz „Być Kobietą”.

Na scenie można było także podziwiać występ taneczny zespołu „Splash and Happy” prowadzony przez Panią Katarzynę Kubicę, Występy naszych uzdolnionych dzieci zebrały gromkie brawa i wywołały uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości.

Po części artystycznej Wójt Gminy Ślemień – Pan Jarosław Krzak, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Jarosław Jurczak oraz Radni Gminy Ślemień Mirosław Wątroba i Krzysztof Kasperek złożyli wszystkim paniom życzenia oraz odśpiewali uroczyste „Sto Lat”. Potem przyszedł czas na wręczanie kwiatów, symboliczny toast oraz słodki poczęstunek.

Na zakończenie miłym akcentem okazał się występ panów z Grupy Śpiewaczej „Młodzi Duchem”, działającej przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Gminy Ślemień. Panowie zaśpiewali paniom niezapomniany, sentymentalny przebój Edwarda Hulewicza „Na zdrowie Pań” oraz „Sto Lat”.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości Pani Krystynie Szczelina – Dyrektor Przedszkola Publicznego w Ślemieniu oraz Gronu Pedagogicznemu z Przedszkola Publicznego w Ślemieniu i filli w Lasie, Panu Wójtowi Jarosławowi Krzak, Przewodniczącemu Rady Gminy Jarosławowi Jurczak oraz Radnym Gminy Ślemień za szampana, Panu Marianowi i Damianowi Kantyka za oprawę muzyczą imprezy, Sabinie i Mateuszowi Janda za akompaniowanie dzieciom, Panu Łukaszowi Gibas – prezesowi ZUK za ufundowanie słodkiego poczęstunku, Pani Barbarze Paleczna za uszycie strojów dla „Perełek” oraz wszystkim uczestnikom naszej wspaniałej uroczystości.